Sfērisku rāmju struktūras
Ģeodēziskais kupols
Ģeodēziskās domes ir populārs un interesants veids, kā izveidot neparastu un funkcionālu ēku. Šāda veida konstrukcija var būt lieliska izvēle dažādos projektos, sākot no mājām līdz sabiedriskām ēkām. Šeit ir neliela apraksts par ģeodēzisko domi un viena no tās iespējamā pielietojuma jomām - kā mājas:
Apraksts: Ģeodēziskā dome ir kubisks vai sfērisks formas struktūra, kas izgatavota no jostām un stieņiem, kuri savienoti trijstūra vai četrstūra veidā. Šāda veida konstrukcijai raksturīga liela izturība un stabilitāte, jo spriegumi un slodzes tiek vienmērīgi izplatītas pa visu konstrukcijas virsmu. Tās formas dod tai arī estētisku un modernu izskatu, kas padara to par pievilcīgu arhitektūras elementu.
Pielietojums ēku celtniecībā: Ģeodēziskās domes var izmantot kā mājas, nodrošinot gan funkcionālu dzīves telpu, gan pievilcīgu dizainu. Šādas domes bieži tiek pielāgotas mājokļiem, kā arī vasaras mājām vai ekoloģiskām mājām. Tos var izmantot arī kā viesu mājas, mājdzīvnieku patversmes vai pat darbnīcas vai biroju telpas.
Priekšrocības izvēloties ģeodēzisko domi kā mājas ir tās izturība pret dabas katastrofām, piemēram, vētru un zemestrīcēm, kā arī tās energoefektivitāte. Tā kā domes forma nodrošina minimālu siltuma zaudējumu, tās var būt enerģijas taupīgas un ilgtspējīgas.
Visbeidzot, ģeodēziskās domes var būt ļoti inovatīvs un interesants risinājums, lai radītu mājokli ar personīgo pieskārienu, kas atbilst mūsdienu dizaina un ilgtspējas prasībām.
Inovatīvā pielietojamība
Sezonālā dzīvojamā ēka, vasaras atpūtas bāze, telpa bērniem kur spēlēties.
Lapene gan ar vai bez sānu sienām.
Siltumnīca dārzeņiem